Po czym poznać dobry hotel?

Hotel, w którym chcemy zostawić swojego czworonoga powinien być w miarę możliwości sprawdzony. Najlepiej jeśli ktoś, kogo znamy poleci nam dane miejsce, ale jeśli nie mamy takiej osoby, trzeba dobrze się zastanowić nad wyborem miejsca.

Po pierwsze zawsze dokładnie sprawdzaj, jakie warunki oferuje dane miejsce! Podczas wizyty w hotelu nie bój się pytać i zaglądać we wszystkie zakamarki. Chodzi przecież o bezpieczeństwo i komfort Twojego przyjaciela. Skup się na tym ile przestrzeni będzie miał Twój kot czy pies. Sprawdź czystość posłań, misek. Zwróć uwagę również na jakość karmy jaką oferuje hotel.

Koty powinny mieć drapaki i miejsca na odpoczynek położone wysoko. Kot uwielbia się wspinać.

Pies natomiast, najlepiej aby miał wybieg, ale jeśli nie ma takiej możliwości to należy sprawdzić jaki jest harmonogram dnia dla psa, tzn czy są w nim zawarte spacery na świeżym powietrzu, odpowiednia dawka zabawy i kontakt z człowiekiem. Pies nie jest takim indywidualistą jak kot i jego potrzeby są nieco inne. Kot musi mieć za to więcej atrakcji w swoim pokoiku, tak aby się nie nudził, np. rozbudowane drapaki, bezpieczne zabawki, miękkie kocyki itp. Bardzo istotne jest również miejsce będące toaletą. Kuweta musi być zlokalizowana z dala od miejsca zabawy i odpoczynku, w przeciwnym razie kot może czuć się zestresowany, a nawet odmówić załatwiania potrzeb fizjologicznych w wyznaczonym miejscu.

Pamiętaj! Każdy hotel dla zwierząt powinien mieć izolatkę, czyli miejsce, które byłoby bezpieczne dla zwierząt, które preferują samotność, nie lubią kontaktu z innymi zwierzętami. Ważne jednak, aby ta izolatka również była odpowiednio wyposażona.

W każdym dobrym hotelu powinna znajdować się apteczka dla zwierząt, a środki sanitarne trzymane z daleka od czworonogów.

Boksy dla zwierząt powinny być oddzielne, ale hotel musi zapewniać również przestrzeń wspólną, gdzie zwierzęta będą mogły przebywać razem, pod okiem opiekunów. To bardzo ważne, aby hotel odpowiednio bilansował czas towarzystwa i prywatności czworonogów.

Wystrzegaj się również placówek, które nie kontrolują stanu zdrowia przyjmowanych zwierząt. Zdrowie przyjmowanych zwierząt powinno być bezwzględnie weryfikowane.